💠 افتتاحیه؛
💠 افتتاح واحد نجوم در مدرسه علمیه خاتم الانبیاء (ص)...
💠 افتتاحیه؛  [title]

واحد نجوم و تحقیقات فلکی مدرسه علمیه خاتم الانبیاء(ص) با حضور امام جمعه بابل؛ مدیر حوزه علمیه بابل، مهندس شهیری، رئیس هیئت امنای صندوق توسعه عصر شمال، اساتید، کادر مدیریتی و طلاب این مدرسه علمیه افتتاح شد.

بر اساس این گزارش، حجت الاسلام والمسلمین قائمی، از اساتید با سابقه شهرستان بابل و از شاگردان علامه حسن زاده آملی که برگزاری کلاس های نجوم و هیأت قدیم نیز بر عهده این استاد است، این واحد را افتتاح کرد.

روند آماده سازی واحد نجوم و تحقیقات فلکی

همچنین حجت الاسلام روح الله حبیبیان، مدیر مدرسه علمیه خاتم الانبیاء بابل به ارائه گزارشی از روند آماده سازی این واحد و امکانات و ارتباطات با مرکز تحقیقات نجومی حوزه علمیه قم پرداخت.

وی در این مراسم گفت: فعالیت های این واحد در دو بخش «تئوری-آموزشی» و «عملیاتی-میدانی» انجام می پذیرد که در بخش تئوری، آموزش های نجوم و هیأت قدیم بر اساس متون کهن درسی در حوزه های علمیه انجام گرفته و آموزش مبانی نجوم جدید بر اساس نرم افزارها و بهره مندی از اساتید دانشگاه در دستور کار این واحد قرار دارد .

مدیر مدرسه علمیه خاتم الانبیاء(ص) بابل ابراز داشت: امکانات این واحد نجومی جدای از تهیه کتب آموزشی و لوازم تصویری شناخت افلاک و اجرام آسمانی، در بخش تجهیزات پیشرفته نیز در دو بخش استهلال و رصد اجرام سماوی تهیه شده تا این واحد هم به عنوان یک مرکز مستقل استهلال ماه در ایام ویژه سال عمل کرده و در کنار آن، از امکانات دیگر در مسیر آشنایی بیشتر با افلاک و اجرام آسمانی در مباحث مرتبط فقهی و کلامی بهره برداری گردد.

حرکتی ارزشمند ر راستای ورود مجدد حوزه به مباحث علوم تجربی

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین روحانی، امام جمعه شهرستان بابل و تولیت مدرسه علمیه خاتم الانبیاء(ص) با تشکر از زحمات متولیان راه اندازی این واحد و تقدیر از حمایت های مالی صندوق محترم توسعه عصر شمال، این تلاش ها را در راستای ورود مجدد حوزه های علمیه به مباحث علوم تجربی مرتبط با حوزه دین تبیین و ابراز امیدواری کرد که این بخش با قدرت و جدیت و با تهیه امکانات دیگر بتواند رسالت خود را به طور کامل به انجام برساند.


مهم ترین اخبار
[rot]  طلابی که میدان رزم نظامی را به فرهنگ دینی پیوند زدند+ عکس
گزارشی از اردوی رزمی-فرهنگی طلاب بابل؛ ...
با شروع کلاس های توجیهی شبانه و اجرای انفجارات، نی ...
[rot] نماینده ولی فقیه در سپاه: روحانیون فرماندهان جبهه انقلاب هستند
در اردوی رزمی-فرهنگی؛ ...
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به اینک ...
[rot]  مدیر حوزه علمیه بابل از برگزاری اردوی متمرکز رزمی - فرهنگی طلاب و روحانیون با شرکت ۶۰۰ نفر از حوزویان، در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه ۲۸ و ۲۹ فروردین خبر داد.
اردوی متمرکز رزمی - فرهنگی طلاب و روحانیون بابل ب ...
مدیر حوزه علمیه بابل از برگزاری اردوی متمرکز رزمی ...
[rot] دیدار با امام جمعه شهرستان بابل
دیدار ؛ ...
در اولین روز کاری مدیر و معاونین مدیریت حوزه علمی ...
[rot]  بیستمین سالگرد ارتحال آیت الله شیخ هادی روحانی برگزار شد
با حضور اقشار مختلف مردم؛ ...
مراسم بیستمین سالگرد ارتحال آیت الله شیخ هادی روحا ...
[rot]  پذیرش سراسری حوزه‌های علمیه برادران سال تحصیلی 99-98
پذیرش سراسری حوزه‌های علمیه ؛ ...
با یاری خداوند متعال و در ظّل توجهات حضرت ولی عصر( ...
جستجو در سایت